První let Brno-London-Cook Islands

19. července 2012 v 21:43 |  Cestování
píše se rok 2005 - 14.říjen
...slzy, smutek,, poslední objetí rozlítostněných rodičů (to jsme ještě nevěděli, že už budou po našem návratu rozvedení) na malinkatém letišti v Brně. Odbaveni a naloděni na palubu letadla společnosti RYANAIR - náš první let do světa za poznáním našich snů...

Přistáli jsme na letišti Stanstad - díky Pájové výborné organizaci a přípravě jsme neměli problém cokoli najít. Jako by tam Pája už někdy byl...Vymotali jsme se z letiště a busem dojeli do GOLDERS GREEN STATION - asi židovské čtvrti Londýna a myslím opravdicky židovské.Potkávali jsme takové ty týpky s copánkama před ušima a černým čepečkem jako ve filmu Usmívající se Hledali jsme náš backpacker. V dobré vůli, že se projdem kousek pěšky jsme se motali 2h různýma uličkama a snažili se zorientovat v místní MHD....zmátlo nás totiž opačný směr jízdy - vždyť jsme byli vlastně v Anglii !!! Nakonec jsme to našli a celí zmožení jsme ulehli s dalšími 10ti cestovateli na pokoji č.5. Na cestu za našimi sny jsme přibalili knížku Alchymista (autor Paulo Coelho) a mezi 10ti spolubydlícími byla tato kniha na posteli ve francouzštině, angličtině a španělštině Mrkající všichni ti se vydali taktéž za svým snem...tato kniha totiž u nás byla spouštěčem toho všeho...

LONDON Central
Koupili jsme si celodenní busticket, mapu a vydali po památkách tohoto města. Svítilo nádherně sluníčko a tak jsme se vydali mrknout na London Eye - BigBen - busem na Tower (místo, kde vznikl Londýn) - Tower Bridge (spojuje Old London s novým a moderním Londýnem)


...nezbytná fotodokumentace a zpět přes Trafalgar Squere


busem k Buckingham Palace

a procházkou Green Parkem - odpočinek bosky v trávě :) Dál pak na bus k muzeu voskových figurín Madame Tussaud ( vstup 15 liber na osobu od 17hod)
tak to rozhodně doporučuji, neboť to není jen budova plná místností s vystavenýma figurínama, je tam taky hororová část, kde chodí živí vězni mezi oběšencama, historická část , kde jedeš vlakem a kolem tebe se odehrávají dějiny Londýna a na závěr planetárium. Den jsme příjemně ukončili pivkem v místní a tradiční London Pub, kde sis u baru koupil pivko a až pak si šel sednout....to nám došlo asi až po 20minutách sezení a pozorování okolí. Obsluha totiž hrozí jen v případě jídla :)) docela se nám tam zalíbilo, pivek padlo trochu víc a my tam "na památku" nechali průvodce - samozřejmě nechtěně a zjistili jsme to až na backpackeru...kdo by se vracel...možná ho tam pořád ještě mají :)London se nám celkově líbil, díky místním double decker busům jsme stihli za ten 1den omrknout ty nejznámější památky s příslibem, že příště dáme zbytek ;) měli jsme totiž pouze 1den přestup. Let z Londýna - 4h zpoždění našeho letadla kvůli poruše klimatizace - to bylo pár dní po tom maléru, kdy se kvůli poruše klimatizace zřítilo letadlo...možná si to někdo z vás vybaví (říjen 2005) celkově jsme strávili i s proběhnutím letiště a znovuodbavením směr COOK ISLANDS 30 hodin v letadle a letištních halách....téměř neúnosné..letadlo směr COOK ISLANDS už čekalo jen na nás, proto to přeběhnutí letiště v milovaném LOS ANGELES. Usedli jsme a po zaklapnutí pásu jsme hned vzlétali. Mezipřistání na Tahiti nám náladu ale zlepšilo - začlo vycházet sluníčko, bylo kolem 25st. a na letišti nás vítali květinami, místní kapela drnkala v hale na přivítanou místní songs pod slaměným přístřeškem. Bylo po špatné náladě a konečně byl den. Celou dobu jsme totiž letěli ve tmě s časem. Zbývaly 2hod do cíle - ostrov RAROTONGA - COOK ISLANDS.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama